جلسه‌ی آموزش خانواده ویژه‌ی پدران پیش‌دبستان و دبستان‌های هدی برگزار شد.

به مناسبت ایام ولادت امیرالمومنین، امام علی-علیه‌السلام- جلسه‌ی ویژه‌ی پدران نوآموزان پیش دبستان هدی و پدران دانش‌آموزان دبستان‌های هدی روز دوشنبه دوم بهمن ماه با حضور مدیر مجتمع آموزشی تربیتی هدی، آقای کبیری در حسینیه‌ی امام خمینی-رحمت الله علیه- برگزار شد.

در این جلسه آقای کبیری ضمن عرض سلام و خیرمقدم حضور حاضران، با اشاره به برکات ماه مبارک رجب، میلاد امام جواد-علیه‌السلام- و پیشاپیش ولادت امام علی-علیه السلام- را تبریک و تهنیت گفتند و در ادامه گزارش مختصری از فعالیت‌های مجتمع آموزشی تربیتی هدی ارائه دادند.

مدیر مجتمع هدی، در ابتدای صحبت هایشان به تاسیس اولین مدرسه هدی، دبیرستان علوم و معارف اسلامی در قم در سال 1368 اشاره کردند و افزودند در سال 1386 با تاسیس مدارس پیش دبستان و دبستان هدی مجتمع آموزشی تربیتی غیردولتی هدی آغاز به کار نمود و به تدریج این مجتمع تا دبیرستان دوره دوم هدی گسترش پیدا کرد.

آقای کبیری آغاز پیش ثبت نام در دبیرستان علوم و معارف اسلامی قم را از روز 15 اسفند اعلام کرد که متقاضیان می توانند با مراجعه به سایت مجتمع هدی پیش ثبت نام خود را انجام دهند.

در ادامه ایشان با بیان کسب رتبه‌ی اول کشوری دبیرستان علوم و معارف اسلامی در امتحانات نهایی پایه‌ی دوازدهم، آمار دانش‌آموزان هدایی پذیرفته شده در دانشگاه‌ها و حوزه‌های علمیه‌ی سراسر کشور را اعلام کردند که در دبیرستان علوم و معارف اسلامی هدی در قم 39 نفر در جامعة الزهرا-سلام الله علیها- و 12 نفر در دانشگاه فرهنگیان و 40 نفر دیگر در دانشگاه‌های سراسر کشور پذیرفته شده‌اند. همچنین 38 نفر از دانش‌آموزان دبیرستان دوره‌ی دوم هدی در دانشگاه‌های سراسر کشور پذیرفته شده که 1 نفر از ایشان موفق به پذیرش در رشته‌ی پزشکی شده است.

آقای کبیری آمار دانش‌آموزان مدارس هدی در قم را بیش از 2300 نفر اعلام کردند و افزودند هرساله تقریبا 3000 قرآن آموز و زبان آموز در آموزشگاه های تخصصی قرآن و زبان های خارجی هدی نیز در حال آموزش هستند.

ایشان در ادامه رتبه ها و افتخارات دانش‌آموزان مدارس هدی را در سال تحصیلی گذشته وهمچنین کسب رتبه‌ی کشوری انجمن اولیا و مربیان برای تمام مدارس هدی به غیر از پیش دبستان که در مرحله‌ی استانی موفق به کسب رتبه شده بود، شرح دادند.

گزارش فعالیت های کارگروه تولید محتواهای فوق برنامه از دیگر گزارشات مدیر مجتمع هدی بود که گفتند:"این کارگروه با مشارکت معاونت تبلیغ و کارشناسان جامعة الزهرا-سلام الله علیها- همواره در حال تولید محتوا می‌باشند و اکنون از 36 کتاب، 10 کتاب به صورت رسمی چاپ شده و 12 کتاب به صورت پیش چاپ و 14 کتاب در مرحله‌ی تولید محتوا می باشد."

سپس ایشان دوره‌های آموزشگاه تخصصی قرآن هدی (روخوانی، روانخوانی، تجوید، صوت و لحن، حفظ و...) را معرفی کردند و از تعاملات برون مجتمعی این آموزشگاه از جمله برگزاری دوره برای نهادهای مختلف از جمله سپاه پاسداران و ... و دوره‌های عمومی و تخصصی در کشورهای ترکیه، قرقیزستان، بحرین و پاکستان گفتند. همچنین برگزاری طرح استعدادیابی قرآنی ویژه‌ی دانش‌آموزان پایه‌ی دوم تا نهم را عنوان کردند و اعلام کردند که توانمندی قرآنی دانش‌آموزان شناسایی شده و هر دانش‌آموز در یکی از رشته‌های روخوانی، روانخوانی، تجوید و ... معرفی شده است. مدیر مجتمع آموزشی تربیتی هدی توصیه کردند مناسب است با توجه به توانمندی قرآنی دانش‌آموز در راستای ارتقای سطح قرآن ایشان با ثبت نام در آموزشگاه قرآن هدی یا آموزشگاه های دیگر شهر اقدام گردد.

ایشان با اشاره به آموزشگاه تخصصی زبان‌های خارجی هدی بیان کردند:" دوره‌های این آموزشگاه هرساله طی 5 ترم با شرکت نزدیک به 1500 زبان آموز برگزار می گردد."

مدیر مجتمع آموزشی تربیتی هدی، آقای کبیری، با آرزوی توفیق بهره مندی بیشتر اولیا و حاضران در جلسه از برکات ماه مبارک رجب سخنان خود را به پایان رساندند.

ازبرنامه های دیگرِ مراسم حضور و سخنرانی حجت الاسلام و المسلمین آقای دکتر شریفی با موضوع «تربیت کودک» و نیز قدردانی از پدر شهید والامقام «مختارزاده» و اجرای دکلمه، سرود دانش‌آموزی و مداحی بود.