درباره ی مجتمع

 • تاریخچه ی مجتمع
  • ** قَل اِنّ هُدَی الله هُو الهُدی **سوره‎ی مبارکه‎ی بقره-۱۲۰
   در جهان کنونی، در میدان پر تنش جنگ نرم و عرصه‎ی تلاش مداوم دشمن در هدف قراردادن تمامی اقشار جامعه به ویژه دانش آموزان، بهره‎گیری آموزش و پرورش از نهادهای هم‎سو همانند حوزه‎ی علمیه تأثیر بسزایی در دستیابی به اهداف بلندِ تعلیم و تربیت در نظام اسلامی دارد.
   یکی از نمونه‎های موفق این تعامل، تأسیس مدارس علوم و معارف اسلامی هدی وابسته به جامعه‎الزهرا(س) ازسال ۱۳۶۸شمسی، بر اساس رأی صادره در چهارصد و هشتاد و ششمین جلسه‎ی شورای عالی آموزش و پرورش-مورخ 1/3/68-، (واحد قم 1368، کرمان 1371، بوانات 1372، کهنوج1374، رفسنجان 1387) و در پی آن راه‎اندازی مجتمع آموزشی_تربیتی غیردولتی هدی از سال۱۳۸۶شمسی می‎باشد.

 • اهداف
  • این مجموعه برای نهادینه‎سازی فرهنگ ناب و انسان ساز محمدی-صلی الله علیه و آله وسلم- در سایه‎ی فضای معنوی و الهام‎بخش حوزه ،کار خود را آغاز نموده و با برخورداری از امکانات و توشه‎ی غنی اساتید و فرهیختگان، بحمدالله گام‎های مؤثری در زمینه‎سازی و قوام‎بخشی تحول بنیادین نظام آموزش و پرورش کشور برداشته است وهمواره در طول سال های فعالیت خویش،حضور دانش‎پژوهانی را درک نموده که استعدادهای فطریشان را در راه تربیت دینی و تقویت اعتقادی و التزام به ارزش‎های انقلاب اسلامی صرف کرده‎اند.
   مجتمع آموزشی_ تربیتی هدی بربنیادِ باورهای دینی و آموزه های قرآنی، هدف خلقت و کمال انسان در نظام آفرینش را، قرب الهی و رسیدن به حیات طیبه می‎داند.

 • برنامه ها
  • مجتمع آموزشی-تربیتی هدی بربنیادِ باورهای دینی و آموزه های قرآنی، هدف خلقت و کمال انسان در نظام آفرینش را، قرب الهی و رسیدن به حیات طیبه می‎داند و برای رسیدن به این هدف، برنامه‎های زیر را دنبال کرده است:
   ایجاد زمینه ی لازم برای خودشناسی و خداشناسی
   تزکیه و تهذیب نفس و رشد فضایل و مکارم اخلاقی
   تبیین ارزش‎ها و مبانی جمهوری اسلامی و ولایت فقیه
   پرورش روحیه‎ی پاسداری از استقلال فراگیر کشور
   کوشش در جهت ارتقای کیفی سطح دانش، بینش و مهارت دانش‎آموزان
   پرورش روحیه‎ی اعتمادبه‎نفس و خودباوری
   تقویت روحیه‎ی تحقیق،تعقل،تفکر،نقد و ابتکار
   پرورش روحیه‎ی مسئولیت‎پذیری و مشارکت اجتماعی
   فراهم آوردن زمینه‎های لازم به منظور نقش‎آفرینی و حضور مؤثر اجتماعی در آینده
   ارتقای سلامت و تقویت روحیه‎ی نشاط و شادابی در همکاران و دانش آموزان
   تقویت قوای جسمی و روحی با بهره مندی از ابزار ورزش و تربیت بدنی
 • چشم انداز
  • چشم‎انداز مجتمع آموزشی-&zwnj