جلسه‌ی آموزش خانواده ویژه‌ی پدران دبیرستان دوره اول و دبیرستان علوم و معارف اسلامی برگزار شد.

جلسه‌ی مشترک ویژه‌ی پدران دانش‌آموزان دبیرستان دوره اول هدی و دبیرستان علوم و معارف اسلامی هدی، روز یکشنبه هشتم بهمن ماه با حضور مدیر مجتمع آموزشی تربیتی هدی، آقای کبیری برگزار شد.

در این جلسه آقای کبیری ضمن عرض سلام و خیرمقدم حضور حاضران، گزارش مختصری از فعالیت‌های دبیرستان دوره اول و دبیرستان علوم و معارف اسلامی ارائه دادند.

ایشان دبیرستان علوم و معارف اسلامی هدی را یکی از مدارس برتر در سطح کشور برای تحصیل متقاضیان در رشته‌ی علوم و معارف اسلامی معرفی کردند و افزودند:"این دبیرستان در میان تمام مدارس علوم و معارف اسلامی در سطح کشور، رتبه‌ی اول را در امتحانات نهایی خرداد 1402 کسب کرده است".

آقای کبیری، آمار دانش‌آموزان دبیرستان علوم و معارف اسلامی هدی که در دانشگاه ها و حوزه‌های علمیه سراسر کشور پذیرفته شده اند را به تعداد 52 نفر در جامعة الزهرا-سلام الله علیها-، 50 نفر در دانشگاه ها اعلام کردند و افزودند:"5 نفر از دانش‌آموزان، رتبه‌ی زیر 1000 کسب کرده‌اند".

سپس به افتخارات کسب شده از سوی همکاران دبیرستان علوم و معارف اسلامی پرداختند و گفتند:"در سال تحصیلی گذشته، مدیر دبیرستان علوم و معارف اسلامی هدی، خانم ایزدی، به دلیل ارتقای معدل کتبی نهایی، از سوی اداره‌ی آموزش و پرورش استان قم شایسته‌ی تقدیر اعلام شدند".

مدیر مجتمع آموزشی تربیتی هدی، با اشاره به برگزاری هرساله‌ی المپیاد علوم و معارف اسلامی از سوی مدارس شهید مطهری اعلام کردند:" در این مسابقات 7 نفر از دانش‌آموزان دبیرستان علوم و معارف اسلامی موفق به کسب رتبه‌ی استانی و 3 نفر موفق به کسب رتبه‌ی کشوری شدند و رتبه‌های اول و سوم کشوری نصیب دانش‌آموزان هدی شد".

در ادامه کسب 8 رتبه‌ی استانی و 3 رتبه‌ی کشوری در مسابقات قرآن، عترت و نماز و همچنین کسب رتبه‌ی کشوری انجمن اولیا و مربیان این دبیرستان را عنوان کردند.

ایشان با توجه به برگزاری امتحانات نهایی ویژه‌ی دانش‌آموزان پایه‌های دهم، یازدهم و دوازدهم و تاثیر معدل در کنکور تاکید کردند آمادگی‌های لازم فراهم شود تا ان‌شاء‌الله دانش‌آموزان آسیب نبینند.

آقای کبیری در بخش دوم سخنانشان افتخارات دبیرستان دوره‌ی اول هدی شامل کسب رتبه‌ی کشوری انجمن اولیا و مربیان، کسب 18 رتبه استانی توسط دانش‌آموزان در رشته‌های مختلف، 2 رتبه‌ی کشوری در مسابقات ورزشی، 1 رتبه‌ی کشوری در مسابقات قرآن، عترت و نماز را عنوان کردند و افزودند 3 نفر از دانش‌آموزان فارغ التحصیل این دبیرستان در مدارس تیزهوشان  و 6 نفر در مدارس نمونه دولتی پذیرفته شده اند.

مدیر مجتمع آموزشی تربیتی هدی، طرح استعدادیابی قرآنی اجرا شده ویژه‌ی دانش‌آموزان مدارس هدی را شرح دادند و اعلام کردند که توانمندی قرآنی دانش‌آموزان شناسایی شده و هر دانش‌آموز در یکی از رشته‌های روخوانی، روانخوانی، تجوید و ... معرفی شده است. ایشان توصیه کردند مناسب است با توجه به توانمندی قرآنی دانش‌آموز در راستای ارتقای سطح قرآن ایشان با ثبت نام در آموزشگاه قرآن هدی یا آموزشگاه های دیگر شهر اقدام گردد.

در پایان ایشان ضمن تشکر از تشریف فرمایی پدران، از همکاری، همدلی و مشارکت اولیا در واحدهای آموزشی قدردانی نمودند.

گفتنی است میهمانان ویژه‌ی مراسم، حجت الاسلام و المسلمین آقای درودی و آقای دکتر شهسواری بودند.

 

 


شکیبا باشید...