انتشار کتاب نسیم هدی هشتم

به گزارش سرپرست کارگروه فوق‌برنامه‌های مجتمع هدی، خانم معلمی، کتاب نسیم هدی ویژه‌ی پایه‌ی هشتم مجتمع آموزشی تربیتی هدی منتشر شد.

مجموعه‌ی  9 جلدی کتاب‌های معارفی «نسیم هدی» ویژه‌ی دبستان‌های دوره‌ی اول و دوم و دبیرستان دوره‌ی اول، به همت کارگروه تولید محتوای معارف اسلامی فوق برنامه مجتمع آموزشی تربیتی هدی و با همکاری معاونت تبلیغ و امور فرهنگی جامعةالزهرا-سلام الله علیها- تهیه شده است.

درمجموعه کتابهای «نسیم هدی» ویژه‌ی نوجوانان پایه‌های هفتم، هشتم و نهم سعی شده است با تعیین شاخصههای اصلی به تناسب هر دوره‌ی تحصیلی، زمینه‌های بارورشدن و تکامل معرفتی در آن حوزه، در وجود دانشآموزان مهیّا و راه آن هموار گردد.

این محتوا با توجّه به نیاز دانشآموزان دبیرستان دورهی اوّل طراحی شده و علاوه بر اینکه بر محور توصیف و نشاندادن زیباییهای هر شاخصه بنا نهاده شده، با رویکردی عقلی و با زبانی بسیار ساده و روان به بررسی موضوعات هر بحث پرداخته است.

در این مجموعه تلاش شده است که قرآن و عترت محور اصلی امر قرار گیرند و عمل به فرامین امام-رحمت الله علیه- و مقام معظم رهبری-مدظله العالی- و دفاع از نظام و انقلاب نیز از نظر غافل نماند؛ نکتههای اخلاقی این درسنامه درقالب «مرام آسمانیان» و با نگاهی به سیرهی عملی شهدا در طرح گنجانده شده است و با توجّه به نیاز دانشآموزان به آگاهی از احکام، در پایان هر جلسه احکام مرتبط و مبتلی به دانشآموزان این دورهی تحصیلی بیان شده است.

کتاب نسیم هدی هشتم با توسل به چهارده نور الهی، در پایهی هشتم با موضوع نبوت، امامت و ولایت امیرالمومنین-علیه‌السلام- طی 14 جلسه برای دانشآموزان تنظیم گردیده است.

نوشتار حاضر به قلم چند تن از مبلغان توانمند در حوزهی تبلیغ دانشآموزی و در قالب هیأت اندیشهورزی تبلیغی خانم‌ها نفیسه حقیقی، الهه فیروزی، معصومه سیفی و فاطمه ترسلی از سوی انتشارات جامعه الزهرا علیهاالسلام منتشر شده است.

یادآور می‌شود در سال‌های گذشته، کتاب‌های نسیم هدی ویژه‌ی دانش‌آموزان پایه‌های اول، دوم، سوم و هفتم از این مجموعه، به چاپ رسمی و کتاب‌های نسیم هدی ویژه‌ی دانش‌آموزان پایه‌ی نهم به صورت پیش چاپ در اختیار دانش‌آموزان قرار گرفت.


تاریخ انتشار: 1402/08/11


شکیبا باشید...