بزرگداشت روز امورتربیتی و تربیت اسلامی و گرامیداشت روز مهندس

مراسم بزرگداشت روز امورتربیتی و تربیت اسلامی و گرامیداشت روز مهندس با حضور آقای کبیری، مدیر مجتمع آموزشی تربیتی هدی، کارشناسان مجتمع، مدیران، معاونان و مربیان پرورشی و راهبران مدارس هدی روز شنبه، هفتم اسفندماه با برنامه‌ریزی و تلاش خانم حاتمی، کارشناس آموزش و پرورش مجتمع هدی در دبیرستان علوم و معارف اسلامی هدی برگزار شد.

در این مراسم آقای کبیری، مدیر مجتمع آموزشی تربیتی هدی، ضمن عرض خیر مقدم حضور مدیران، معاونان و مربیان، راهبران سایت و تمام همکاران حاضر در جلسه، از دست اندرکاران برنامه تشکر کردند و در ادامه شهادت حضرت موسی بن جعفر علیه السلام را تسلیت گفتند.

مدیر مجتمع آموزشی تربیتی هدی با اشاره به پنجم اسفند ماه و روز مهندس، این روز را به راهبران سایت‌های مدارس هدی، تبریک گفتند.

آقای کبیری در ادامه با تاکید بر گرامیداشت سالروز تاسیس نهاد امورتربیتی و تربیت اسلامی گفتند:" تاسیس نهاد امورتربیتی و تربیت اسلامی در سال 1359 به دست توانمند دو شهید بزرگوار انجام شد و فلسفه اولیه تاسیس این نهاد، بحث ترویج ارزشهای دینی و انقلابی، اسلامی در مدارس می باش تا دانش آموزان بتوانند این ارزش ها را نسل به نسل آموزش دهند که در این سال ها با فراز و نشیب خیلی زیادی روبرو بوده است و هنوز هم مدت زیادی زمان نیاز است تا امورتربیتی جایگاه خود را پیدا کند گرچه با تدوین سند بنیادین آموزش و پرورش تصویب شد که غیر از انتقال آموزش بحث تربیتی نیز مورد اهمیت قرار گیرد".

آقای کبیری با اشاره به راهکارهای سند تحول بنیادین برای تعمیق بخشی به فعالیت‌های مدارس، ساحت‌های این سند را برشمردند و افزودند:" ضرورت ایجاب می کند در کنار آموزش به تربیت قوای روانی دانش آموزان نیز اهمیت بدهیم همانطور که رهبر معظم انقلاب دامت برکاته فرمودند : هیچ آباد کردنی به قدر آباد کردن روان انسان که در حقیقت راه آینده او را ترسیم می کند نمی رسد".

مدیرمجتمع آموزشی تربیتی هدی با قرائت بخش‌هایی از وصیت‌نامه‌ سردار سلیمانی به همکاران امور تربیتی توصیه کردند:" در وصیت نامه سیاسی الهی سردار دل ها، سردار سلیمانی 18 ساحت تربیتی موجود است که قسمت هایی که می توانید را مطالعه کنید و قسمتی از وصیت نامه سردار را برای دانش‌آموزان توضیح دهید.

در ادامه‌ مراسم خانم ایزدی، مدیر دبیرستان علوم و معارف اسلامی هدی، ضمن عرض تسلیت شهادت امام موسی بن جعفر علیه السلام، به مقام والای این امام و حقی که به گردن شیعیان خصوصا ایرانیان دارند اشاره کردند و گفتند: "واقعا ایران تشیع و عشق به ولایت را از وجود دو فرزند امام موسی بن جعفر علیه السلام دارد و ان شاء الله این امام بزرگوار و فرزندان شان بالاخص حضرت معصومه سلام الله علیها شفیع همه ما باشند".

خانم ایزدی در ادامه ضمن تبریک روز امورتربیتی و تشکر از دست اندرکاران این برنامه، به اهمیت امورتربیتی تاکید کردند و افزودند:" قبل از تاسیس جمهوری اسلامی نه تنها دغدغه ای در آموزش و پرورش برای تربیت و پرورش فرزندان نبود بلکه فضا بر ضد تربیت بود و تربیت فرزندان بر این اساس بود که بله قربان گوی حکومت ظالم باشند و از جهت فرهنگی، فرهنگ بیگانه حاکم بود و کسانی که فرهنگ‌شان نزدیک به بیگانگان بود، ارج و قرب بیشتری داشتند و دانش‌آموزان متدین و محجبه تحت فشار بودند و عزیزانی که هم سن بنده هستند این روزها را کاملا لمس کرده اند. الحمدالله بعد از برپایی انقلاب اسلامی و آشنایی مردم با اسلام و نه گفتن به حکومت طاغوت و برپایی حکومت الله ، با شهادت‌ها و تلاش‌هایی که بندگان خوب خدا به رهبری امام انجام دادند، این انقلاب به ثمر نشست. همانطور که در کلام امام خمینی رحمت الله علیه که می فرمایند «انقلاب ما انفجار نور بود»، این انقلاب ومعجزه ای بود که در قرن اتفاق افتاد و اکنون بعد از تاسیس نهاد امور تربیتی، به دغدغه‌های دینی در نهاد آموزش و پرورش توجه ویژه‌ای صورت گرفت و شهیدان رجایی و باهنر که این نهاد را بنیان گذاری کردند، کار تربیتی در کنار آموزش، به صورت جدی آغاز شد و قسمتی از کار، تربیت در مدارس به عهده امور تربیتی گذاشته شد و با همان روحیه انقلابی در زمان جنگ و بعد از جنگ فعالیت ها دقیق تر صورت گرفت.

مدیر دبیرستان علوم و معارف اسلامی هدی، با مخاطب قرار دادن همکاران امور تربیتی گفتند:" ما در جایگاهی هستیم که اثرگذاری ما بر روی دانش‌آموزان بیشتر است و بایستی حرف و عمل ما یکی باشد و چیزی که می گوییم  باید خودمان بهش عمل کنیم همانند همه کسانی که خودشان عامل بودند همچون امام خمینی رحمت الله علیه و رهبر عزیزمان و شهدای انقلاب و جنگ تحمیلی".

ایشان در ادامه هدف والای پرورشی را  هدایت دانش‎‌آموزان در مسیر درست تربیت عنوان کردند و افزودند:" تربیت دانش‌آموزان باید به گونه ای باشد که خودشناس باشند و اهل عمل باشند" و از خداوند خواستند به ما کمک کند تا از هر کدام از این دانش‌آموزان یک شهید چمران یا امام خمینی رحمت الله علیه ساخته شود همراه با عمل به اسلام و رواج اسلام.

در پایان از کارشناسان فنی مجتمع آموزشی تربیتی هدی، معاونان و مربیان پرورشی و راهبران مدارس هدی با اهدای لوح تقدیر و هدیه قدردانی شد.


تاریخ انتشار: 1400/12/07


شکیبا باشید...