زنگ انقلاب در مجتمع هدی نواخته شد

زنگ انقلاب در مجتمع هدی نواخته شد. مراسم نواختن زنگ انقلاب روز یکشنبه 12 بهمن ساعت 9 در جوار مزار شهدای گمنام با همکاری مجتمع هدی، جامعة الزهرا علیهاالسلام و آموزش و پرورش استان برگزار شد.

این مراسم با قرائت قاری قرآن کریم، دانش‌آموز آقای مهدی اکبری آغاز شد.

در این مراسم پس از اهتزاز پرچم و پخش سرود جمهوری اسلامی ایران، آقای سرمست، استاندار استان قم، به صورت مجازی برای حاضران گرامی سخنرانی کردند.

در ادامه جناب آقای شیخ الاسلام، مدیر کل آموزش و پرورش استان، زنگ انقلاب را نواختند و صدای زنگ انقلاب در محوطه جامعة الزهرا علیهاالسلام همزمان در کل کشور طنین انداز شد.

در این مراسم  جناب آقای شیخ الاسلام از حجت الاسلام والمسلمین آقای مدنی، مدیر جامعة الزهرا سلام الله علیها، جناب آقای کبیری، مدیر مجتمع هدی و مدیران واحدهای آموزشی هدی در برگزاری مراسم تشکر کردند. ایشان یاد و خاطره‌ی هزاران شهید دانش آموز و معلم را در انقلاب و دفاع مقدس گرامی داشتند و چهل و دومین سال پیروزی شکوهمند انقلاب را تبریک گفتند و افزودند نگاه فلسفی به موضوعات جهان باید شامل ابزارهای علمی و فلسفی باشد. با چنین نگاهی به پیروزی انقلاب اسلامی به جامعیت، تعمق و انعطاف پذیری انقلاب می رسیم.

جناب آقای شیخ الاسلام در ادامه تعداد دانش آموزان استان قم را با قبل از انقلاب اسلامی مقایسه کردند و گفتند دانش آموزان در قبل از انقلاب اسلامی در استان نزدیک به 46 درصد از جوانان و نوجوانان در فضاهای آموزشی حضور داشتند اما امروز استان قم بیش از 98.5 درصد از جوانان و نوجوانان را تحت پوشش آموزش قرار داده است. امروز بیش از 1400 کدواحد آموزشی در استان قم فعال است. ایشان در ادامه از توفیقات و افتخارات دبیرستان های علوم و معارف اسلامی گفتند و افزودند این مدارس در حوزه‎های آموزشی، پرورشی، قرآن و عترت و... افتخارات زیادی کسب کرده اند. در پایان از مدیران و کارکنان این مدارس تشکر کردند.

در پایان از تندیس ۶ طلبه شهیده جامعه الزهرا علیهاالسلام رونمایی شد. از برنامه های اجرا شده در این ویژه برنامه، مراسم گارد پرچم با اجرای دانش آموزان دبستان دوره دوم هدی و همخوانی سرود با حضور گروه سرود انصارالحجت  بود.


تاریخ انتشار: 1399/11/12


شکیبا باشید...