برگزاری حضوری امتحانات بزرگسالان در دی ماه 99

تمامی آزمون های دانش آموزان بجز امتحانات نهایی و امتحانات بزرگسالان، غیر حضوری برگزار می گردد.

معاون اداره کل آموزش و پرورش استان قم با بیان اینکه ارزشیابی یک فرایند آموزشی است گفت: دانش آموزان و اولیا محترم ضمن توجه جدی به ارزشیابی پایانی دانش آموزان به واسطه اهمیت آن از ایجاد تشویش و اضطراب در فرزندان خود پرهیز نمایند.
 

علیرضا یاری معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش استان قم گفت: امتحانات داخلی دانش آموزان متوسطه از 6 دی ماه و امتحانات نهایی از 15 دی ماه برگزار خواهد شد.

یاری با بیان اینکه معلمان و کادر اجرایی مدارس همکاری بالایی با خانواده ها جهت برگزاری امتحانات دارند، خاطر نشان کرد: آغاز امتحانات نوبت اول از 6 و 7 دی ماه می باشد که این تاریخ در اختیار شورای مدرسه است.

وی در همین راستا افزود: ساعت برگزاری امتحانات غیر نهایی صبح ها از ساعت 9 صبح الی 12 و عصر ها از ساعت 13 الی 18 می باشد و امتحانات نهایی نیز از 15 دی ماه لغایت 8 بهمن ماه هر روز ساعت 10 صبح برگزار می گردد.

معاون آموزش و پرورش قم گفت: آزمون های آنلاین یکی از فاکتور های نمره پایانی در کنار سایر فرآیند های آموزشی از جمله فعالیت های کلاسی، تمرین، پژوهش علمی، نمرات مستمر و ... ، می باشد.

یاری در پاسخ به سوال والدین در خصوص پیشامد های ناگهانی آزمون های آنلاین تصریح کرد: در صورت قطع اینترنت یا برق یا هر گونه مشکلی که باعث ایجاد خلل در امتحانات گردد با هماهنگی مدیر مدرسه آزمون در یک زمان دیگر گرفته می شود.

معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش قم گفت: در ایام امتحانات کلاس های درسی برگزار نمی شود و حتماً قبل از امتحانات یک فرصت مطالعاتی با تصویب شورای مدرسه به دانش آموزان داده می شود.

یاری گفت: امتحانات بزرگسالان نهایی و غیر نهایی به صورت حضوری برگزار می گردد.

معاون آموزش متوسطه قم در پایان خاطر نشان کرد: سلامت روح و جسم دانش آموزان برای مدیران آموزش و پرورش استان از اولویت بالایی برخوردار است و خانواده های محترم دانش آموزان هیچ گونه نگرانی از بابت برگزاری امتحانات و نتایج آن نداشته باشند و فضای خانه را آرام و به دور از هر گونه اضطراب حفظ نمایند.

 
 

تاریخ انتشار: 1399/09/24


شکیبا باشید...